Strijdend RKC Waalwijk verdient drie belangrijke punten tegen Vitesse

02 apr 2023, 10:10 Sport
rkc az 45
© Alexander de Peffer - RKC Waalwijk

WAALWIJK - RKC Waalwijk heeft zaterdagavond 1 april Vitesse met 1-0 verslagen! In het Mandemakers Stadion schoot Michiel Kramer, die zijn contract een dag eerder met twee jaar verlengde, de enige treffer van het duel binnen. In de tweede helft werd met man en macht gestreden door de Geelblauwen en zo bleven de drie punten verdiend in Waalwijk!

Kramer knalt binnen

Net als de vorige thuiswedstrijd was het Mats Seuntjens die in de openingsminuten voor gevaar zorgde, maar Scherpen wist de bal te stoppen. De Waalwijkers hadden snel controle over de wedstrijd wat verschillende kansjes opleverde. De Vitessenaren konden moeilijk het doel van Vaessen bereiken. Het was wachten op een openingstreffer van RKC Waalwijk en na een goede voorzet van Seuntjens was het Kramer die zijn ploeg op voorsprong bracht: 1-0! De Geelblauwen speelden de bal makkelijk rond en na een mooie actie kon Florian Jozefzoon van dichtbij voor de 2-0 tekenen. Het feest bleef echter uit want de grensrechter vlagde voor buitenspel. Meulensteen en Tronstad probeerde van afstand de sterke defensie van RKC Waalwijk te breken, maar niets kwam langs Etienne Vaessen. Na een overtuigende eerste helft kon RKC Waalwijk met vertrouwen de kleedkamer opzoeken.

Gestreden voor de punten

RKC Waalwijk startte de tweede helft met dezelfde elf namen als de eerste helft. Phillip Cocu voelde zich wel genoodzaakt om veranderingen aan te brengen. Dijks en Arcus vervingen de in de kleedkamer achterbleven Oroz en Cornelisse. De Waalwijkse formatie begon zoals het de eerste helft eindigde en was via Clement dicht bij de 2-0. Na een prachtige voorzet, kopte de middenvelder van dichtbij voorlangs. Vitesse had het lastig en dat leverde al gauw een gele kaart voor Kozlowski op. Cocu was duidelijk ontevreden en besloot Bialek naar de kant te halen en Van Duivenbooden het veld in te sturen. Nog geen tien minuten later werden ook Tronstad en Manhoef naar de kant geroepen. Voor hen in de plaats kwamen Vidovic en Jonathans. Joseph Oosting besloot ook vers bloed te brengen. Jozefzoon en Oukili namen plaats op de bank en hun vervangers waren Saïd Bakari en Dario van den Buijs. Vitesse bleef aandringen maar Vaessen en zijn verdedigers hielden goed stand. Pelle Clement, Thierry Lutonda en Michiel Kramer werden vlak voor tijd naar de kant gehaald. Patrick Vroegh, Julen Lobete & Luuk Wouters waren hun vervangers. In de extra tijd leek de score nog verdubbeld te worden na geweldig werk van Lobete. Scherpen kon de bal nog net stoppen en in tweede instantie schoot Bakari wild naast. Dat mocht de pret niet drukken want de drie punten bleven verdiend in Waalwijk!