RKC Waalwijk speelt gelijk tegen Jong FC Utrecht

27 jan , 9:20 Sport
RKC-JUtrecht-036-2
© Alexander de Peffer - RKC Waalwijk

WAALWIJK - RKC Waalwijk is er niet in geslaagd de drie punten in eigen huis te houden tegen Jong FC Utrecht. De ploeg begon sterk en leidde na een sterke eerste helft met 2–0, maar zag de bezoekers in een hectische slotfase alsnog langszij komen: 2–2. 

RKC Waalwijk domineert eerste helft

RKC Waalwijk begon scherp aan de wedstrijd en zette Jong FC Utrecht vroeg onder druk. Dat leidde al snel tot succes. In de 6e minuut gaf Juan Castillo een lage voorzet richting Jesper Uneken, die de bal teruglegde op Tim van der Leij. Met zijn linkerbeen schoot hij de bal beheerst binnen: 1–0.

In de 14e minuut werd een vrije trap van Oualid Agougil weggewerkt door Uneken, terwijl even later Van der Leij met een fraaie steekpass Harrie Kuster bereikte. Zijn schot ging net over het doel. Ook Faissal Al Mazyani zorgde met een lage voorzet voor gevaar, maar de defensie van Jong FC Utrecht greep net op tijd in.In de 20e minuut viel de verdiende 2–0. Met een strakke steekpass van Castillo bereikte Uneken Van der Leij, die vrij voor het doel stond en zijn tweede van de avond scoorde: 2–0. RKC Waalwijk bleef aandringen. Van der Leij was dicht bij zijn hattrick, maar Kevin Gadellaa redde de bal. Ook Agougil en Lynden Edhart probeerden het van afstand, terwijl Castillo vlak voor rust nog een inzet van Jong FC Utrecht knap van de lijn haalde. 

Jong FC Utrecht dringt aan na rust

Na de rust kwam Jong FC Utrecht beter in de wedstrijd en zocht het nadrukkelijk de aanval. Schoten van Markus Jensen en Viggo Plantinga gingen naast, maar RKC Waalwijk kreeg het lastiger. Mark Spenkelink hield zijn ploeg op de been met knappe reddingen op pogingen van Jaygo van Ommeren en Jensen. Aan de andere kant bleef RKC Waalwijk via steekpasses van Van der Leij gevaarlijk. Zowel Melle Witteveen als Yoram van der Veen probeerden het doel te vinden, maar hun schoten werden door de verdediging van Jong FC Utrecht geblokt.

In de slotfase ging het spel op en neer. Met corners en schoten van afstand zocht Jong FC Utrecht de gelijkmaker, terwijl RKC Waalwijk kansen liet liggen.

Dramatische slotfase

Waar RKC Waalwijk hoopte de wedstrijd uit te spelen, sloeg Jong FC Utrecht alsnog toe. In de 90e minuut kwam de bal vanuit een rebound terecht bij Wessel Kooy, die van dichtbij raak schoot en de spanning terugbracht: 2–1.

Diep in blessuretijd ging het opnieuw mis voor de thuisploeg. Massien Ghaddari kreeg de bal voor zijn voeten en haalde van afstand uit. Zijn schot verdween in de linkeronderhoek, buiten bereik van Spenkelink: 2–2. Daarmee eindigde het duel in een gelijkspel.

Vooruitblik

Na het puntenverlies tegen Jong FC Utrecht richt RKC Waalwijk de blik op de volgende wedstrijd. Aanstaande vrijdag staat er wederom een thuisduel tegen TOP Oss op het programma, met aftrap om 20.00 uur in het Mandemakers Stadion.