WAALWIJK -RKC Waalwijk heeft zaterdag 15 maart een lastige avond beleefd in het Mandemakers Stadion tegen een dominant PSV. De bezoekers namen al vroeg de controle over de wedstrijd en gaven die niet meer uit handen. Ondanks enkele reddingen, bleek het krachtsverschil uiteindelijk te groot.
Met een indrukwekkende lichtshow begon de wedstrijd sfeervol in Waalwijk. RKC startte vol goede moed, maar het was PSV dat al vroeg de leiding nam. In de 7e minuut kwam Perisic vanaf de rechterkant naar binnen en schoot hij met links in de korte hoek raak: 0-1.
RKC Waalwijk liet zich hier niet door van de wijs brengen en bleef goed meespelen. Vooral in de opbouw werd er prima gecombineerd, maar het waren de Eindhovenaren die de grote kansen creëerden. In de 24e minuut kreeg Babadi een uitstekende mogelijkheid om de voorsprong te verdubbelen, maar doelman Jeroen Houwen redde knap. Dit was het begin van een sterke PSV-fase, waarin RKC Waalwijk moeite had om onder de druk uit te voetballen. Kansen voor Til en Malacia volgden, maar zonder succes.
De geelblauwen kreeg zelf ook een kans. In de 34e minuut draaide Richonell Margaret knap weg van zijn tegenstander en haalde hij uit. De PSV-doelman wist echter redding te brengen. Vlak voor rust, in de 39e minuut, sloeg PSV opnieuw toe. Lang kapte naar binnen vanaf de linkerkant en schoot hard in de korte hoek: 0-2. Daarmee zochten beide ploegen de kleedkamers op.
Na de rust probeerde RKC Waalwijk de wedstrijd te kantelen en was er al snel gevaar. In de 51e minuut volgde bijna de aansluitingstreffer via een hoekschop van Mo Ihattaren, maar PSV’s doelman kon in twee instanties redden.
De hoop op een comeback kreeg een flinke dreun in de 53e minuut. Luuk de Jong kopte een voorzet knap binnen en tilde de stand naar 0-3. RKC Waalwijk gaf zich niet gewonnen en met name Jeroen Houwen blonk uit met enkele reddingen. In de 68e minuut stopte hij twee keer op rij een-op-een kansen van Saibari. Even later, in de 70e minuut, haalde Jeroen Houwen opnieuw knap een schot van Driouech uit de kruising en voorkwam zo een vierde tegentreffer.