DES Dames 1 strijdt vrijdag om plek in finale KNHB Silver Cup

15 apr , 9:26 Sport
des
© MHC DES

KAATSHEUVEL – DES Dames 1 speelt vrijdag 18 april de halve finale van de KNHB Silver Cup. Het is het tweede jaar op rij dat de ploeg uit Kaatsheuvel zover komt in het bekertoernooi. In Amsterdam wacht een ontmoeting met het sterke HC AthenA, met als inzet een plek in de finale op Tweede Paasdag.

Sterk seizoen in competitie én beker

De dames van DES beleven een indrukwekkend seizoen. Niet alleen voeren ze de ranglijst aan in hun eigen competitie, ook in de Silver Cup zetten ze sterke prestaties neer. In de kwartfinale werd AMHC in Alkmaar verslagen met 1-2 na een spannende uitwedstrijd.

Titelverdediger met ambitie

Een jaar geleden schreef DES geschiedenis door de Silver Cup voor het eerst te winnen. In de finale in Oss versloegen zij Maastricht met 5-3. Nu staat het team opnieuw op de drempel van een unieke prestatie.

Coach Erik Verzijden smeedt nieuw team

Coach Erik Verzijden, die dit seizoen voor het eerst aan het roer staat bij DES Dames 1, is trots op zijn ploeg. Ondanks het vertrek van enkele ervaren speelsters heeft hij een nieuw en veerkrachtig team weten te smeden.

“We gaan vol voor de dubbel”

“In mijn eerste week trof ik een enthousiast en leergierig team aan,” vertelt Verzijden. “We hebben hard gewerkt, en de resultaten volgden snel. We gaan vol voor het kampioenschap én de beker. Dat zou een prachtige beloning zijn voor dit team én voor alle betrokkenen binnen DES. Daarbij zijn we enorm dankbaar voor de inzet van de invallers uit MO18-1, MO16-1, Dames 2 en Dames 3 — hun bijdrage is onmisbaar gebleken in dit succesverhaal.”

Finale op neutraal terrein

Bij winst tegen HC AthenA volgt op maandag 21 april de finale tegen de winnaar van het duel tussen Alecto en Phoenix. De finale wordt gespeeld op neutraal terrein bij MHC Fletiomare in De Meern.