LANGSTRAAT - RBT De Langstraat is toegevoegd aan het aanbod op CJP (Cultureel Jongeren Paspoort) met drie nieuwe wandeltours: een stadswandeling door vestingstad Heusden, een stadswandeling door Geertruidenberg en een highlightwandeling door het centrum van Waalwijk. De routes bieden scholen en jongeren een leerzaam én leuk programma waarin geschiedenis, architectuur en cultuur op een frisse, toegankelijke manier tot leven komen.
Tijdens de rondleiding in Geertruidenberg beklimmen leerlingen de toren van de imposante Geertruidskerk. Boven wacht een weids uitzicht over stad en omgeving – een letterlijk hoogtepunt van de tour. In Heusden ontdekken deelnemers hoe het leven er vroeger uitzag in de smalle straatjes, rond stadspoorten, wallen en monumentale gebouwen. In Waalwijk maken jongeren tijdens de Highlightwandeling kennis met de rijke historie van de stad, waarbij iconische architectuur, bijzondere gebouwen en lokale verhalen centraal staan.
De wandelingen worden begeleid door enthousiaste, deskundige gidsen die de verhalen van De Langstraat laten leven. Zo leren jongeren de regio kennen op een interactieve manier, met aandacht voor erfgoed, maatschappelijke thema’s en lokale identiteit.
“We willen jongeren niet alleen iets leren, maar vooral iets laten ervaren,” aldus RBT De Langstraat. “Deze wandelingen brengen de rijke geschiedenis van De Langstraat tot leven – met echte verhalen, op de plekken waar het gebeurd is.”
De programma’s sluiten uitstekend aan bij vakken als Geschiedenis en CKV. Maatwerk is mogelijk: RBT De Langstraat denkt graag mee over een rondleiding die perfect aansluit bij het niveau, de leerdoelen en de interesses van de groep.
De nieuwe programma’s zijn direct te boeken via CJP en richten zich op het voortgezet onderwijs, mbo en jongerenorganisaties.
Kijk op www.bezoekdelangstraat.nl of www.cjp.nl. Voor vragen: [email protected].