
LOON OP ZAND – De gemeenteraad van Loon op Zand heeft op woensdag 6 november de begroting voor 2026 besproken en unaniem vastgesteld. Voor het eerst in vier jaar tijd gingen alle partijen akkoord met de financiële plannen voor het komende jaar. De begroting laat een positief saldo zien van 2,4 miljoen euro, tot tevredenheid van zowel college als raad.
Burgemeester Davy Jansen sprak na afloop zijn waardering uit voor de samenwerking binnen de raad. “De unanieme vaststelling van de begroting laat zien wat we samen kunnen bereiken als we luisteren en verbinden en elkaar de ruimte geven. In een tijd waarin verschillen soms groot lijken, is het mooi om te zien dat we bij de gemeente Loon op Zand in een constructieve sfeer de kracht van samenwerking vooropstellen. Een basis waarop we verder kunnen bouwen met een positieve begroting waar de inwoners baat bij hebben,” aldus Jansen.
Het positieve resultaat is volgens de raad mede te danken aan de bezuinigingen die dit jaar zijn doorgevoerd en aan onverwachte meevallers van het Rijk. Daardoor staat de gemeente er financieel weer goed voor. Tegelijkertijd benadrukt de politiek dat voorzichtigheid geboden blijft, omdat gemeentelijke inkomsten sterk kunnen schommelen.
De gemeenteraad heeft afgesproken het overschot te reserveren voor toekomstige jaren. Daarmee wil de gemeente financiële ruimte houden om ook bij tegenvallers investeringen in leefbaarheid, duurzaamheid en voorzieningen te kunnen blijven realiseren.
De volledige begroting 2026 is te bekijken via www.loonopzand.nl/financieel.



