Twinkelmuur onthuld bij 25-jarig jubileum Villa Pardoes

24 okt , 18:49 Nieuws
Villa4
© Villa Pardoes

KAATSHEUVEL – Villa Pardoes bestaat zondag 26 oktober precies 25 jaar. In die tijd genoten meer dan 10.000 gezinnen met een ernstig ziek kind van een onvergetelijke vakantieweek in de bijzondere Villa naast de Efteling. Ter gelegenheid van dit jubileum werd vrijdag 24 oktober een speciale twinkelmuur onthuld: een wand met duizenden lichtpuntjes die samen symbool staan voor alle gezinnen die ooit te gast waren.

Tijdens de onthulling werden de allereerste ‘twinkels’ uitgereikt aan gezinnen die deze ochtend hun vakantieweek afsloten. Zij ontvingen een tastbare herinnering aan hun verblijf én voegden hun eigen twinkel toe aan de muur.

Symbool voor blijvende verbinding

“Elke twinkel vertelt een eigen verhaal,” vertelt directeur Yvonne Keasberry. “Zo blijven de herinneringen van elk gezin dat bij ons te gast was voor altijd in de Villa schitteren. We hebben gezocht naar iets dat de blijvende verbinding symboliseert. Het Villa Pardoes-effect is namelijk groter dan de week zelf. Dat gevoel willen we tastbaar maken door ieder gezin een eigen twinkel mee naar huis te geven.”

Betekenis van de twinkel

De vorm van de twinkel is geïnspireerd op de tovertwinkel van Pardoes, het bekende figuurtje uit de Efteling. Daar verspreidt Pardoes met zijn twinkeltoorts magie en verwondering. Villa Pardoes wil met haar twinkels hetzelfde gevoel oproepen: warmte, hoop en bijzondere herinneringen voor gezinnen die door moeilijke tijden gaan.

Ruim 10.000 gezinnen in 25 jaar

Sinds de opening in 1999 biedt Villa Pardoes jaarlijks honderden gezinnen een kosteloze vakantieweek aan. Een week waarin zorgen even naar de achtergrond verdwijnen en tijd samen centraal staat. Dankzij de inzet van bijna 300 vrijwilligers, sponsoren, partners en donateurs blijft Villa Pardoes al 25 jaar een plek van ontspanning, steun en onvergetelijke momenten.

Onthulling van de twinkelmuur door (vlnr): mascottes Pierre en Pardoes, directeur Yvonne Keasberry en manager exploitatie Sven Olree.
© Villa Pardoes
Onthulling van de twinkelmuur door (vlnr): mascottes Pierre en Pardoes, directeur Yvonne Keasberry en manager exploitatie Sven Olree.
De kinderen voegen hun twinkel toe aan de muur tijdens het afscheid van hun vakantieweek bij Villa Pardoes.
© Villa Pardoes
De kinderen voegen hun twinkel toe aan de muur tijdens het afscheid van hun vakantieweek bij Villa Pardoes.
Elk gezin krijgt een twinkel mee naar huis, die verbonden is met de twinkels op de twinkelmuur.
© Villa Pardoes
Elk gezin krijgt een twinkel mee naar huis, die verbonden is met de twinkels op de twinkelmuur.