
VU Kaatsheuvel en Sociaal Cultureel Centrum Den Bolder gaan met ingang van september 2017 hun cursusaanbod integreren.
Het programma van Den Bolder wordt opgenomen in het cursusaanbod van VU Kaatsheuvel, dat tevens de facilitaire ondersteuning verzorgt. Beide instellingen bereiken hierdoor een groter publiek, brengen een breder aanbod en kunnen efficiënter werken.
Namens Den Bolder participeert de huidige cursusleider en vrijwilliger Marianka de Hond in het bestuur van VU Kaatsheuvel. Zij blijft de cursussen in Den Bolder coördineren en onderhoudt de contacten met de docenten en cursisten. VU Kaatsheuvel is tevreden over de geplande samenwerking. Zij biedt al bijna 60 jaar aan de inwoners van Kaatsheuvel en omstreken een uitgebreid en gevarieerd programma van cursussen en workshops dat tweemaal per jaar wordt samengesteld en geactualiseerd en wil waar nodig en wenselijk de contacten uitbreiden.
De VU ontvangt geen subsidie en biedt de cursussen aan zonder winstoogmerk en tegen toegankelijke prijzen. Dat is enkel mogelijk door de inzet van gemotiveerde vrijwilligers die als cursusleider het programma samenstellen en zorgen voor de continuïteit.
Een cursusleider geeft zelf geen cursussen. Hij/zij werft voor een onderdeel van het cursusaanbod de docenten en onderhoudt met hen de contacten, is aanspreekpunt voor de cursisten en denkt actief mee over het programma van de VU. De cursusleiders vormen samen het bestuur van VU Kaatsheuvel. Maandelijks is er op dinsdagavond een bestuursvergadering. Het is een werkbestuur, dat actief bezig is met beleid en praktijk. Gemiddeld is een cursusleider twee uur per week voor de VU aan het werk.
De VU heeft behoefte aan nieuwe cursusleiders/ bestuursleden. Zonder hen kan de VU niet bestaan. Er zijn vacatures voor de programmering van culinaire en creatieve cursussen, maar ook zonder specifieke interesse bent u van harte welkom. Ook inwoners uit de regio worden nadrukkelijk gevraagd te reageren. Heeft u belangstelling en wilt u meer informatie, stuur dan een mail aan [email protected] . De VU gaat graag met u in gesprek.