Grote verkeershinder verwacht door langdurige afsluiting A59 bij Waalwijk

15 okt , 22:54 • Nieuws
a59 wegafsluiting
Credits: Gemeente Waalwijk
WAALWIJK – De A59 gaat vanaf vrijdagavond 16 oktober om 21.00 uur tot maandagochtend 26 oktober om 05.00 uur in beide richtingen dicht vanwege de laatste grote werkzaamheden aan knooppunt Hooipolder. De afsluiting duurt ruim negen dagen en heeft grote gevolgen voor het verkeer rondom Waalwijk. Rijkswaterstaat waarschuwt voor extra drukte en een vertraging van 30 tot 60 minuten.
Tijdens de afsluiting vernieuwt aannemerscombinatie ALSÉÉN de verkeerslichten en past zij de rijstroken en opstelvakken aan. Daarmee krijgt knooppunt Hooipolder zijn definitieve verkeersindeling.

Afsluitingen en omleidingen

De A59 richting Zeeland en Rotterdam is afgesloten tussen aansluiting Waalwijk (37) en Oosterhout (33). In de richting van ’s-Hertogenbosch is de snelweg dicht tussen knooppunt Hooipolder en aansluiting Waalwijk (37).
Ook verschillende op- en afritten bij knooppunt Hooipolder en een verbindingsweg bij knooppunt Zonzeel zijn afgesloten. De verbindingsboog vanaf de A59 uit Rotterdam en Zeeland naar de A27 richting Utrecht blijft wel toegankelijk.
Doorgaand verkeer tussen knooppunt Zonzeel en ’s-Hertogenbosch rijdt via de A16, A58, N65 en A65. Lokaal verkeer richting Waalwijk wordt vanaf de A58 omgeleid via de N260 en N261. Verkeer richting de gemeente Altena kan gebruikmaken van afrit Heusden (42) en de N267.
Rijkswaterstaat verwacht vooral tijdens de spits flinke drukte op de omleidingsroutes. Weggebruikers krijgen het advies zoveel mogelijk thuis te werken, de fiets te nemen of buiten de spits te reizen. Het openbaar vervoer ondervindt volgens Rijkswaterstaat geen hinder van de afsluiting.

Nieuwe verkeerssituatie na 26 oktober

Tijdens de werkzaamheden verdwijnen de bestaande verkeerslichten en bijbehorende installaties. Er komen nieuwe elektriciteitskabels, verkeerslichten, detectielussen en een vernieuwde verkeersregelinstallatie. Ook worden extra rijstroken en opstelvakken aangelegd.
Na 26 oktober beschikken automobilisten vanuit Utrecht en Rotterdam richting ’s-Hertogenbosch over afzonderlijke rijbanen bij het knooppunt. Verderop komen deze rijbanen samen. De A59 telt daar drie rijstroken, die ter hoogte van Raamsdonk overgaan in twee rijstroken.
Met deze werkzaamheden is de grote aanpassing van knooppunt Hooipolder vrijwel afgerond. In het voorjaar van 2027 volgen nog enkele weekendafsluitingen voor het aanbrengen van een extra sterke asfaltlaag.

Actuele verkeersinformatie

Automobilisten kunnen de actuele afsluitingen en omleidingen bekijken via VanAnaarBeter en Rijkswaterstaat Verkeersinformatie. Meer informatie over de werkzaamheden staat op de website van het project A27 Houten – Hooipolder.
Rijkswaterstaat adviseert vooraf de route te controleren en rekening te houden met langere reistijden. Vrachtverkeer moet daarnaast rekening houden met de afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtwagens.
omleidingskaart-a59-16-26-oktober-tcm26-358020-6ab14b6b3a4af
loading

Loading articles...

Loading