LOON OP ZAND – Jeugdvakantiewerk Loon op Zand 2026 is inmiddels twee dagen onderweg. Ruim tweehonderd basisschoolkinderen begonnen maandag 17 augustus aan een week vol activiteiten. Met VV Uno Animo als nieuwe thuisbasis draait het deze week om spelen, bouwen, ontdekken en vooral samen plezier maken.
Feestelijke start
De eerste dag begon feestelijk onder een kleurrijke taartboog met het opschrift ‘JVW 2026’. Na het verzamelen van de groepen en een openingsstuk met theater en muziek gingen de kinderen aan de slag.
Op het terrein van Uno Animo verrezen de eerste hutten. Met pallets, touw, verf en gereedschap bouwden de verschillende groepen aan hun eigen creaties. Andere kinderen trokken Oud Loon in voor een tocht met spelletjes, opdrachten en verschillende tussenstops.
Onderweg kregen de kinderen onder meer ranja bij De Dorpskamer. Ook brachten zij een bezoek aan dagbesteding en cadeaushop Aandacht & Ambacht, waar voor alle deelnemers een presentje klaarstond.
Regen deert kinderen niet
Dag twee kreeg met regen en grijze luchten een heel ander karakter. De kinderen lieten zich daar nauwelijks door tegenhouden. Na het gezamenlijke begin bij Uno Animo gingen de groepen opnieuw op pad.
Op de Kasteelweide verzamelden kinderen tijdens een spel grondstoffen voor het maken van cadeaus. Bij Pannenkoekenhuis De Financiën zorgde het natte weer zelfs voor extra waterpret. Het springkussen veranderde door de regen in een snelle glijbaan en plassen werden spontaan onderdeel van het spel.
Veel vrijwilligers actief
Tijdens de eerste twee dagen bleek opnieuw hoe belangrijk de inzet van vrijwilligers, ouders en lokale ondernemers is. Meer dan honderd vrijwilligers zijn deze week betrokken bij de organisatie. Zij begeleiden groepen, verzorgen activiteiten, bemannen posten en zorgen voor eten, drinken en materialen.
De eerste twee dagen laten daarmee precies zien waar Jeugdvakantiewerk Loon op Zand al jaren voor staat: kinderen een onvergetelijke laatste vakantieweek bezorgen, met hulp van een groot aantal mensen uit het dorp. Zelfs een flinke regenbui blijkt daarbij geen spelbreker.
Jeugdvakantiewerk Loon op Zand duurt nog tot en met vrijdag 21 augustus.
KLIK HIER voor alle foto's en het verslag van maandag 17 augustus.
KLIK HIER voor alls foto's en het verslag van dinsdag 18 augustus.