KAATSHEUVEL – Liefhebbers van stevige metal kunnen zaterdag 3 oktober terecht bij Crossroads in Kaatsheuvel. Daar staat Ghost Division op het podium, een tributeband die de muziek van de Zweedse metalband Sabaton met veel energie, spektakel en passie tot leven brengt. De deuren aan de Dreefseweg 80 openen om 20.00 uur.
Ghost Division ontstond in 2009 uit een voormalige deathmetalband. De muzikanten wilden iets nieuws beginnen en kozen vanuit hun gezamenlijke passie voor de muziek van Sabaton voor een tributeband. Dat gebeurde in een periode waarin tributebands nog een stuk minder gebruikelijk waren dan tegenwoordig.
Naam met bijzondere oorsprong
Ook de naam Ghost Division heeft een bijzondere geschiedenis. In de beginperiode zocht de band contact met Sabaton-bassist Pär Sundström voor advies over een nieuwe naam. Zijn betrokkenheid leidde uiteindelijk tot de naam Ghost Division, verwijzend naar het gelijknamige nummer van Sabaton.
De band bleef door de jaren heen contact houden met Sabaton. In 2014 bereikte Ghost Division de finale van de Nederlandse Clash of the Coverbands. Na een korte pauze kwam de groep in 2017 weer bij elkaar voor een reünieconcert. Sindsdien trad de band op verschillende podia in Nederland, België en Duitsland op. In 2024 stond Ghost Division onder meer tijdens de officiële pre-party van het Alcatraz-festival.
Muziek, show en humor
Tijdens de optredens draait het niet alleen om de muziek. Ghost Division combineert nummers van Sabaton met een podiumaankleding in slagveldthema en een flinke dosis humor. De setlist bestaat uit bekende publieksfavorieten en nummers die de bandleden zelf graag spelen.
Ghost Division bestaat uit Chris Agterdebos op zang, Bart Graafmans en Joey Wouters op gitaar, Ed van het Westeind op bas en Mike Verhof op drums.
Kaarten voor het optreden op 3 oktober kosten in de voorverkoop 7,50 euro. Op de avond zelf bedraagt de entree 10 euro aan de deur. De voorverkoop loopt op de dag van het optreden tot 17.00 uur via qtickets.nl/crossroads. Crossroads is gevestigd aan de Dreefseweg 80 in Kaatsheuvel. De deuren openen om 20.00 uur.