Bierfestival Op z’n Brabants keert terug met 2e editie: ‘We creëren zo ruimte voor meer bezoekers’

07 jan 2024, 10:26 Nieuws
pers 1
Op z'n Brabants

KAATSHEUVEL - Na het succes van afgelopen jaar keert het bierfestival Op z’n Brabants deze zomer terug met een tweede editie. Op 15 juni 2024 genieten bierliefhebbers van de vele bieren van lokale en regionale bierbrouwers op het festivalterrein van evenementenlocatie ‘De Eendragt’ aan de Zuidhollandsedijk in Kaatsheuvel.

De eerste editie van Op z’n Brabants trok afgelopen zomer ruim 750 bezoekers en werd voor de organisatie een ‘gedroomde eerste editie’. “In de voorverkoop stond de teller al op 500 verkochte tickets. Binnen een kwartier waren we uitverkocht, omdat we met 750 bezoekers de maximale capaciteit hadden bereikt”, blikt Thijs Dingemans, mede-organisator van het bierfestival, terug.

Duizend bezoekers

Dit jaar wil Op z’n Brabants groeien naar duizend bezoekers. Daarom wordt extra ruimte gecreëerd op het festivalterrein. “We hebben de hele evenementenlocatie ter beschikking. Ook kijken we naar een efficiëntere indeling van de brouwerijen. Zo creëren we ruimte voor meer bezoekers”, vertelt Dingemans, die verzekert dat er ook voor de tweede editie een ‘divers aanbod aan verschillende lokale en regionale brouwers’ wordt geselecteerd. Brouwerijen kunnen zich vanaf nu inschrijven.

Food en livemuziek

Wederom wordt het horecaplein van evenementenlocatie ‘De Eendragt’ deze zomer omgetoverd tot heus bierwalhalla. Bezoekers proeven hier de lekkerste (en soms ook nieuwste) bieren bij de bierbrouwers en genieten van diverse hapjes en livemuziek. Voor de kinderen is er een springkussen aanwezig. “Verder kijken we nog naar nieuwe elementen die het festival verrijken”, zegt Dingemans, die met de organisatie inzet op maatschappelijke betrokkenheid. “Daarbij moet je denken aan bijvoorbeeld het promoten en steunen van een goed (lokaal) doel. Binnenkort wordt duidelijk hoe we dit exact insteken.”

Proefglas

Het festivalterrein van Op z’n Brabants is op 15 juni vanaf 14.00 uur geopend. Bezoekers kopen bij binnenkomst of in de voorverkoop een entreeticket en krijgen hiervoor een proefglas, waarmee - tegen inlevering van een consumptiemunt - bier geproefd kan worden bij de aanwezige brouwerijen. Na afloop mag dit glas als ‘aandenken’ mee naar huis. De online voorverkoop start naar verwachting dit voorjaar.

De ‘line up’ van de 2e editie van Op z’n Brabants wordt binnenkort bekendgemaakt via de website en socialmediakanalen .