VVD, Pro3, CDA en Voor Loon gaan samen de formatie in

Foto: Jan Heijs

KAATSHEUVEL – Bij de verkiezingen op woensdag 16 maart hebben VVD, Pro3, CDA en Voor Loon samen 11 van de 19 zetels in de gemeenteraad van Loon op Zand gekregen. Deze vier partijen gaan nu samen werken aan een coalitie, is het advies van de informateurs.

Een collegiaal bestuur

De komende jaren komen er grote uitdagingen op ons af. De energietransitie, de Omgevingswet, de aanpak van klimaatverandering, de bouw van de Wetering, de Jeugdzorg en natuurlijk de bestuurlijke toekomst van onze gemeente. De partijen (VVD, Pro3, CDA en Voor Loon) zien in dat dit een cruciale bestuursperiode wordt. Lijsttrekker Suzan Mandemakers van de VVD: ‘De ongewisse tijden die we als gemeente achter ons laten én tegemoet gaan, vragen om voorspelbare, verantwoordelijke en constructieve coalitiepartners. Mensen die vóór alles de belangen van de inwoners in het oog houden en serieus omgaan met onze prachtige gemeente.’

VVD, Pro3, CDA en Voor Loon gaan voor een collegiaal bestuur. Louis Laros, lijsttrekker van Pro3: ‘Het is van groot belang dat we het bestuur van de gemeente een goed en vertrouwd gezicht geven. Het moet daarom niet uitmaken wie je bent of wie je kent in onze gemeente. Deze vier partijen hechten groot belang aan goede en gelijkwaardige verhoudingen binnen de coalitie en dat vinden wij erg belangrijk.’

Grote uitdagingen

De komende jaren zijn van groot belang voor de toekomst van onze gemeente, aldus Mieke Broeders van het CDA: ‘Deze coalitie moet er voor álle burgers zijn, juist ook vanwege grote onderwerpen zoals de toekomst van de gemeente. Daarom blijven we continu evalueren over de staat van onze gemeente, we voelen binnen de beoogde coalitie brede steun hiervoor. Daarom vindt het CDA deze optie de moeite waard om als eerste te verkennen.’

Lijsttrekker Hein Lommers: ‘Voor Loon heeft verloren en daar balen we van. Tegelijkertijd blijven we ons verplicht voelen om te bouwen aan een sterke en toekomstbestendige gemeente. Dat kunnen we met deze partijen het beste. Grote onderwerpen zoals de Wetering zijn belangrijk voor ons en daarom willen we in een coalitie zitten waar dit soort onderwerpen prioriteit hebben.’

Blijven samenwerken met de hele raad

Dat de grootste partij buiten deze voorkeurscoalitie valt kan grote teleurstelling opleveren en daarmee ook een beslag leggen op de voor iedereen voorgestane bestuurlijke vernieuwingen en verbetering van de verhoudingen, schrijven de informateurs. Louis Laros, lijsttrekker van Pro3: ‘We zoeken een samenwerking met alle partijen in de gemeenteraad en iedereen kan op de inhoud meepraten de komende jaren. Voor niemand klappen we de deur dicht, juist nu is het belangrijk om met de gehele raad te zoeken naar verbeteringen voor onze gemeente. Hierover blijven we ook met GemeenteBelangen en Toekomstig KLM in gesprek.’

X

Meld je nu aan voor onze nieuwsbrief
Aanmelden

Cookieinstellingen