Wereld Alzheimer Dag in teken van samen muziek maken

18 sep , 16:11 Gemeente
csm_Kopie_van_Website_afbeeldingen__1__93f955243f
© Gemeente Loon op Zand

KAATSHEUVEL – Op zondag 21 september staat Wereld Alzheimer Dag in het teken van muziek. In de gemeente Loon op Zand wordt extra aandacht gevraagd voor dementie, een aandoening die 1 op de 5 mensen treft. Op dit moment leven naar schatting 450 inwoners met dementie, waarvan 70 procent thuis woont.

Belang van aandacht voor dementie

Wethouder Marc Budel benadrukt dat mensen met dementie het liefst zo lang mogelijk thuis blijven wonen. “Maar ze kunnen dat niet alleen. Helpt u mee om onze gemeenschap dementievriendelijk te maken?” zegt hij. Een dementievriendelijke samenleving zorgt ervoor dat mensen met dementie zich gezien en gesteund voelen.

Activiteiten in het teken van muziek

Het thema van dit jaar is ‘samen muziek maken’. Muziek brengt mensen samen en biedt herkenning en plezier, ook voor wie leeft met dementie. In samenwerking met Dementievriendelijke Gemeenschap Loon op Zand is er een gevarieerd programma samengesteld. Jong en oud worden uitgenodigd om deel te nemen aan activiteiten die verbinding en bewustwording stimuleren.

Informatie en programma

Het volledige programma staat online via www.loonopzand.nl/dementievriendelijk. Hier vinden inwoners meer informatie over de activiteiten en manieren om zelf bij te dragen aan een dementievriendelijke gemeenschap.