Stimuleringsfonds gemeente Loon op Zand uitputting nabij

01 jun 2021, 15:28Gemeente
geld
pixabay
In maart trok de gemeente Loon op Zand in twee tranches €100.000,- uit om ondernemingen te steunen bij het na de coronacrisis weer opstarten. Destijds hoopte het college dat ondernemers niet zouden schromen er gebruik van te maken. Inmiddels is de bodem van de schatkist in zicht. “In dit tempo is de pot aan het einde van volgende week leeg”, aldus verantwoordelijk wethouder Frank van Wel.
Wethouder Van Wel betoont zich terughoudend in het doen van mededelingen over de precieze aard en inhoud van de tot dusverre gedane aanvragen. “We hebben als gemeente zorgvuldig om te gaan met de gegevens en belangen van onze lokale ondernemers. Het is niet aan ons om naar buiten te brengen dat Otto Ondernemer bedrag X en Winkelier Willemien bedrag Y aanvroeg.”

‘Haast je!’

Nu in twee maanden ruim tachtig procent van de totale pot van twee keer €50.000,- is leeggehaald, roept de wethouder ondernemers op niet te lang meer te wachten met aanvragen. “Op is op, ‘Kom op tijd want leeg is leeg!’, haast je, ‘Nog maar enkele subsidies!’, ‘Laatste ronde!’ – dát zijn nu de boodschappen. Gezien de positieve ontwikkelingen verwacht ik niet dat we nóg eens subsidie ter beschikking gaan stellen.”
Nog één keer de spelregels: wie wil investeren in het weer opstarten of op gang brengen van zijn bedrijf, kan maximaal €1.500,- aan de gemeente terugvragen. Van Wel: “We houden het graag zo simpel mogelijk. Stuur een mail naar [email protected]
onder vermelding van ‘Stimuleringsfonds’. Dan krijg je per kerende post een formulier waarop je kunt aangeven hoeveel geld je waarvoor wilt, als ondernemer. Wacht niet te lang – maar dat zei ik al.”
Inmiddels lijkt het licht aan het eind van de tunnel oogverblindend te schijnen. “Die subsidies, ik zei het eerder, zijn druppels op de gloeiende plaat. Ze vallen totaal in het niet bij wat er gebeurt als klanten en gasten weer inkopen komen doen en gezellig maar verantwoord de horeca weer opzoeken. Alleen en vooral zó kunnen we samen deze corona-ellende snel achter ons gaan laten.” Hij voegt er nog gauw aan toe dat hij erop rekent dat de inwoners van Loon op Zand hun eigen middenstanders niet vergeten. “Koop zoveel mogelijk lokaal, daar koopt iedereen het meeste voor.”
loading

Loading articles...

Loading