Stem mee: nieuwe locatie gezocht voor kunstwerk van Gerard Engels

07 jul , 15:16 Gemeente
beeld1
© Gemeente Loon op Zand

KAATSHEUVEL – De gemeente Loon op Zand is op zoek naar een nieuwe locatie voor het kunstwerk Samen Onderweg van kunstenaar Gerard Engels. Het beeld staat momenteel bij de milieustraat en krijgt binnenkort een nieuwe plek, zodat meer mensen ervan kunnen genieten.

Stem op een locatie naar keuze

Inwoners kunnen tot en met 20 juli 2025 stemmen op een van de drie voorgestelde locaties:

  • In het nieuwe park De Els ll in Kaatsheuvel
  • Midden op de rotonde aan de Kasteelhoevenweg in Loon op Zand (bij de op- en afrit van de N261)
  • In de middenberm aan de Middelstraat in De Moer, net voorbij het bord van Natuurmonumenten

Stemmen kan via een speciaal formulier dat door de gemeente beschikbaar is gesteld.

Over het kunstwerk

Samen Onderweg is in 1989 gemaakt door Gerard Engels. De sculptuur is vervaardigd uit zink en aluminium en meet 430 centimeter in hoogte, ruim 350 centimeter in breedte en 140 centimeter in diepte. Oorspronkelijk stond het beeld voor het oude gemeentehuis.

Engels staat bekend om zijn abstracte interpretaties van menselijke figuren en dieren, in het bijzonder paarden. Zijn werk kenmerkt zich door een combinatie van technische precisie en artistieke expressie, waarbij thema’s als beweging, kracht en de menselijke vorm centraal staan.

Vervolgtraject

Na het tellen van de stemmen bepaalt een commissie samen met de kunstenaar de uiteindelijke locatie van het kunstwerk.