De gemeente Loon op Zand biedt dit jaar in samenwerking met EHBO-vereniging Damiaan en EHBO-vereniging Sint Rafaël gratis trainingen tot burgerhulpverlener aan.
Elke week krijgen zo’n 300 mensen in Nederland een hartstilstand buiten het ziekenhuis. In 70% van de gevallen vindt zo’n hartstilstand thuis plaats. De kans op overleven is het grootst als binnen 6 minuten gestart wordt met reanimeren en de automatische externe defibrillator, de AED, wordt ingezet.
Dekkend AED-netwerk
De gemeente gaf stichting Heartsafe Kaatsheuvel en EHBO-vereniging Sint Rafaël de afgelopen jaren subsidie om het AED-netwerk verder uit te breiden. Door de inzet van stichting Heartsafe Kaatsheuvel, EHBO-vereniging Sint Rafaël, de subsidie van de gemeente en de ondersteuning van inwoners en ondernemers beschikt onze gemeente nu als een van de eerste gemeenten over een dekkend AED-netwerk. Dit betekent dat in bijna de hele gemeente binnen iedere 300 meter een AED hangt.
Burgerhulpverlener
Een AED, zo’n reanimatiekastje, moet op de juiste manier bediend worden. Daarvoor zijn burgerhulpverleners nodig. Als burgerhulpverlener krijg je een korte training en staat daarna aangemeld bij het reanimatie-oproepsysteem. Bij een hartstilstand in je buurt krijg je via je mobiel een oproep om naar het slachtoffer te gaan. Burgerhulpverleners zijn gemiddeld 2,5 minuut sneller ter plaatse dan de ambulance. Juist in die cruciale eerste minuten kunnen zij een leven redden. Voor een goed werkend oproepsysteem zijn er overal in Nederland veel burgerhulpverleners nodig. Burgerhulpverlener worden of meer informatie? Ga naar de pagina Wat doet een burgerhulpverlener op www.hartstichting.nl
Je kunt burgerhulpverlener worden als je 18 jaar of ouder bent en in de afgelopen twee jaar een reanimatiecursus of -training hebt gevolgd.
Gratis cursus volgen?
Inwoners van de gemeente die zich graag willen inzetten als burgerhulpverlener en de gratis reanimatiecursus willen volgen, nodigen wij uit om zich aan te melden. Dat kan door een e-mail te sturen aan
[email protected] of te bellen naar 0416 - 289111. Nadat u zich hebt aangemeld, krijgt u een bevestiging en meer informatie.
De reanimatiecursussen worden gegeven door EHBO-vereniging Damiaan:
- 11 december 2021 van 09.30 tot 12.00 uur, Gildebond; Monseigneur Völkerstraat 3 (Jan Beerenszaal)
- 18 december 2021 van 09.30 tot 12.00 uur, Gildebond; Monseigneur Völkerstraat 3 (Jan Beerenszaal)
In 2022 volgen nieuwe data voor cursussen bij EHBO-vereniging Sint Rafaël.
Meer informatie?
Wilt u een burgerinitiatief starten, heeft u vragen of wilt u weten waar de AED’s in uw buurt hangen?